Pyszna kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz niejednokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

kuchnia polska Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z oszałamiającego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W największym stopniu stereotypowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej również odnaleźć ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem różnych, czasem egzotycznych dań.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy standardowych potraw oraz optymalne polskie napoje oraz nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.